Wysyłka już w 24hWysyłka już w 24hKoszty dostawy już od 11,99 złInfolinia: +48 505 806 892
Szybki kontakt

Jak dbać o skórzane buty zimą?

niedziela, 5 luty 2017

Trudno polemizować z przewagą butów skórzanych nad obuwiem z innych materiałów. Skóra przepuszcza powietrze, z czasem idealnie dopasowuje się do kształtu stopy, charakteryzuje się większą trwałością. Jednocześnie, ma też swoje wymagania. Jeśli więc zdecydujemy się na zakup skórzanych butów powinniśmy liczyć się z koniecznością ich odpowiedniego pielęgnowania. Zwłaszcza zimą należy przyłożyć do tego szczególną uwagę. Wilgotny śnieg, błoto, sól, nie są zbyt łaskawe dla jakichkolwiek butów, nie tylko skórzanych. 

Oczyszczanie z zabrudzeń 

Po powrocie do domu ze skórzanych butów trzeba usunąć wszystkie zabrudzenia, oczyszczając ich cholewkę, jak i podeszwę. Można to zrobić za pomocą szmatki lekko zwilżonej wodą. Jeśli na butach widać ślady z soli, do wody można dodać ocet (w proporcji pół szklanki octu na pół szklanki wody). Następnie należy pozostawić buty do całkowitego wyschnięcia, ale nigdy nie można umieszczać ich pod grzejnikiem ani używać do ich suszenia suszarek i innych źródeł ciepła. Aby pozbyć się wilgoci także ze środka butów, można nasypać do nich ryżu, który szybko absorbuje wilgoć albo włożyć stare gazety. Idealnie byłoby także włożyć do butów prawidła na czas schnięcia.

Pastowanie 

Najlepszym wyborem będą pasty do polerowania, ponieważ zawierają one jednocześnie składniki impregnujące. Na polerowanie butów warto poświęcić nawet 10 minut, wykonując ten zabieg ściereczką lub miękką szczotką. Pastę dobierzmy zgodnie z kolorem butów, bez problemu znajdziemy pasty do butów czarnych, brązowych, a także białych. Do mniej typowych kolorów możemy użyć pasty bezbarwnej. Po użyciu, buty odstawiamy na pewien czas do wyschnięcia i pełnego wchłonięcia pasty. W naszym sklepie dostępny jest szeroki wybór produktów do pielęgnacji obuwia: pasty w kremie, płynie, balsamy, mleczka, specjalne nasączone gąbeczki. 

Impregnacja 

Dodatkowym sposobem na zabezpieczenie butów podczas zimy może być ich impregnacja. Można wykonać ją samodzielnie, z użyciem wosku pszczelego (wcierając go w buty po oczyszczeniu i zostawiając do wyschnięcia), albo gotowego preparatu (również dostępny w naszym sklepie, np. marki Kiwi). Znacząco zmniejszy to ryzyko przemoknięcia butów.

Płatności:system payUBezpieczeństwo:rzetelny regulaminDostawy:dostawca DPD dostawca inpostdostawca rabendostawca Orlen