Wysyłka już w 24hWysyłka już w 24hKoszty dostawy już od 11,99 złInfolinia: +48 505 806 892
Szybki kontakt

Bezpieczny płyn do kąpieli dla dzieci - czyli jaki?

wtorek, 12 listopad 2019

Bezpieczny płyn do kąpieli dla dzieci - czyli jaki?

Na codzienną pielęgnację dziecka składa się także wieczorna kąpiel, która nie tylko zmywa cały zgromadzony w trakcie dnia brud, ale także koi i działa usypiająco. Zarówno dla najmłodszych maluchów, jak i nieco starszych dzieci, należy dobrać odpowiedni płyn do kąpieli, który sprawi, że ten codzienny rytuał stanie się przyjemnością. Na co zwrócić uwagę i jak wybrać bezpieczny kosmetyk dla naszej pociechy?

Płyn do kąpieli dla niemowląt

Szczególną uwagę należy poświęcić płynom do kąpieli dla niemowląt. Pierwszym kryterium, które musimy wziąć pod uwagę, jest komunikat samego producenta, który znajduje się na opakowaniu. Nie wszystkie kosmetyki są oznaczone jako zdatne do użytku już od 1. dnia życia dziecka, a takich właśnie musimy szukać. Sprawdzajmy też skład. Kierujmy się tu zasadą, że mniej znaczy lepiej. Bezpieczny płyn do kąpieli dla dzieci w tym wieku powinien:

Pamiętajmy, że u noworodków i malutkich niemowląt płyn powinien być dozowany do wody, dzięki czemu minimalizujemy ryzyko podrażnień i bezpośredniej styczności kosmetyku ze skórą.

https://www.clineo.pl/bambino-plyn-do-kapieli-dla-dzieci-400ml.html

https://www.clineo.pl/bobini-baby-lipidowy-plyn-do-kapieli-z-oliwka-dla-niemowlat-i-dzieci-330-ml.html

 

Uniwersalny płyn do kąpieli – czy warto?

Na rynku znajdziemy wiele produktów, których zastosowanie jest o wiele szersze. Najczęściej spotykamy płyny do kąpieli 2w1, które służą zarówno do nalewania do wanny, jak i do nanoszenia na skórę. Lepiej jest nie stosować tego typu produktów u bardzo małych dzieci. Większość producentów z resztą informuje wprost, że takie kosmetyki nadają się do stosowania dopiero po ukończeniu 1. roku życia dziecka. Do ukończenia przez malucha 1. miesiąca życia z całą pewnością wystarczą płyny do kąpieli wlewane do wody. Dopiero później możemy rozważyć wprowadzenie żelu lub pianki do mycia ciała i włosów. Warto zwrócić wówczas uwagę nie tylko na wszystkie wyżej wymienione cechy, ale i na kilka dodatkowych. Przy kąpaniu niemowlęcia nieocenione staje się proste dozowanie żelu i wygodne opakowanie. Mając jedną rękę zajętą, z pewnością docenimy dołączoną pompkę czy ergonomiczny kształt butelki.

 

A co dla starszych dzieci?

Kąpanie starszych dzieci jest o wiele prostsze. Jeśli nasza pociecha cierpi na atopię lub ma bardzo wrażliwą skórę, nie warto zmieniać stosowanych od początku, hipoalergicznych kosmetyków. Jeśli jednak maluch nie wykazuje niepokojących objawów, możemy zainwestować w ciekawe i atrakcyjne dla nich kosmetyki. Dziecko będzie przede wszystkim zainteresowane kolorowym opakowaniem, przyjemnym zapachem i możliwością zrobienia dużej ilości piany. A na co my powinniśmy zwrócić uwagę? Bezpieczny płyn dla starszych dzieci:

Przede wszystkim więc czytajmy etykiety. Jeśli cokolwiek nas zaniepokoi, lepiej wybrać inny kosmetyk.

 

Pamiętajmy jednak, że mimo wszystkich środków ostrożności, może się zdarzyć, że płyn do kąpieli wywoła nieprzyjemną reakcję alergiczną i podrażnienie. Wtedy należy od razu go odstawić i szukać kosmetyku o innym składzie.

Płatności:system payUBezpieczeństwo:rzetelny regulaminDostawy:dostawca DPD dostawca inpostdostawca rabendostawca Orlen