Wysyłka już w 24hWysyłka już w 24hKoszty dostawy już od 11,99 złInfolinia: +48 505 806 892
Szybki kontakt

7 nietypowych zastosowań ręczników papierowych

środa, 27 wrzesień 2017

Niepozorne ręczniki kuchenne są bardziej wszechstronne, niż mogłoby się nam wydawać! Oprócz czyszczenia plam i odsączania z wody mają znacznie więcej zastosowań. Oto kilka tych mniej znanych:

Świeżość warzyw i ziół na dłużej

Świeże warzywa i zioła przetrwają w lodówce dłużej, jeśli włożymy je między kawałki papierowego ręcznika. Ręcznik wchłonie nadmiar wilgoci, która sprawia, że sałata więdnie, marchewki miękną, a niektóre z warzyw pleśnieją. Dodatkowy bonus: nie trzeba czyścić lodówki z resztek warzyw, np. przyklejonych liści.

Sposób na zbrylony cukier

Zmięty papierowy ręcznik wystarczy położyć na naczyniu, w którym znajduje się zbrylony cukier i zostawić tak na noc. Rano cukier powinien mieć normalną, sypką konsystencję.


Bezproblemowe rozmrażanie chleba

Jeśli zamrozisz pieczywo, to do woreczka z nim włóż kawałek ręcznika. Kiedy będziesz rozmrażać chleb, ręcznik wchłonie nadmiar wilgoci, sprawiając, że pieczywo będzie miało lepszą konsystencję.


Kukurydza bez włókien

Przed ugotowaniem kukurydzy, możemy łatwo usunąć znadujące się na niej włókna, pocierając kolbę ręcznikiem papierowym.

Chrupiący bekon z kuchenki mikrofalowej

Dzięki ręcznikom papierowym jesteśmy w stanie podgrzać bekon bez brudzenia mikrofalówki, uzyskując idealnie chrupiące plastry. Wystarczy położyć dwa kawałki ręcznika na dnie kuchenki, ułożyć obok siebie plastry i przykryć je dwoma kolejnymi listkami ręczników. Kuchenkę ustawiamy na najwyższą temperaturę i co minutę sprawdzamy czy efekt nas zadowala. Zwykle wystarczą 3 – 4 minuty. 

Parapetowa uprawa

Kilkanaście warstw nasączonego wodą ręcznika papierowego może posłużyć nam jako podstawa do uprawy rzeżuchy czy innych ziół na domowym parapecie.

Idealne do czyszczenia grzybów

Ponieważ mycie grzybów w dużej mierze pozbawia je smaku, a w wielu przypadkach powoduje zasinienie kapeluszy, lepiej jest sięgnąć po ręcznik papierowy. Łatwo usunie on ziarenka piasku czy igliwie, a nie naruszy przy tym tego, co najbardziej w grzybach wartościowe.

Różne rodzaje ręczników w najlepszych cenach dostępne są w naszym dziale z papierami domowymi.

Płatności:system payUBezpieczeństwo:rzetelny regulaminDostawy:dostawca DPD dostawca inpostdostawca rabendostawca Orlen