Wysyłka już w 24hWysyłka już w 24hKoszty dostawy już od 8,60 złInfolinia: +48 505 806 892
Szybki kontakt

Jak wyczyścić filtr pralki?

wtorek, 28 czerwiec 2022

Każda pralka automatyczna w standardzie wyposażona jest w filtr pompy, który należy co pewien czas czyścić, by uniknąć jego zupełnego zapchania i tym samym odcięcia dopływu wody do pralki, mocnego obciążenia pompy i jej uszkodzenia. W większości pralek filtr umieszczony jest w dolnej części urządzenia i zabezpieczonych charakterystyczną klapką.

Czyszczenie filtra pompy w pralce automatycznej

Przed przystąpieniem do pracy pralkę należy wyłączyć, a dla zwiększenia bezpieczeństwa odłączyć również od zasilania. Pod klapką należy rozłożyć chłonny ręcznik lub jeśli jest taka możliwość, wsunąć pod pralkę płytki pojemnik na wodę. W filtrze pompy niemal zawsze znajduje się trochę wody i po jego wyjęciu wyleje się ona na podłogę. W nowszych modelach pralek automatycznych filtr zabezpieczony jest wygodnym w użyciu pokrętłem. W starszych pralkach konieczne może być użycie specjalnego kluczyka, śrubokrętu lub kombinerek. Po wyjęciu filtra należy opłukać go w wodzie, a wnętrze kanału, w którym był umieszczony, przetrzeć miękką ściereczką lub chłonnym ręcznikiem papierowym. Filtry zbierają większe osady, dlatego warto je płukać w misce z wodą, by nie zapchać odpływu w zlewie. Przy mniejszych zabrudzeniach filtr można opłukać pod kranem lub jedynie przetrzeć wilgotną ściereczką.

Jeśli na powierzchni filtra znajduje się kamień, umieść go w misce lub innym naczyniu i zalej octem. Następnie wyszoruj kuchennym zmywakiem i wypłucz pod bieżącą wodą. Zabieg można powtarzać, aż do zupełnego rozpuszczenia twardych osadów z kamienia.

Ada

Płatności:system payUBezpieczeństwo:rzetelny regulaminDostawy:dostawca DPD dostawca inpostdostawca rabendostawca Orlen