Witaj w Clineo! Czego dziś potrzebujesz?
Infolinia: 505 806 892 Wysyłka już w 24h Koszt dostawy już od 8,60zł

Święta nadchodzą - jak zabrać się za domowe porządki?

2020-11-25
Święta nadchodzą - jak zabrać się za domowe porządki?

Jednym z najważniejszych okresów dla wielu rodzin, są Święta Bożego Narodzenia. Dla każdego jest to czas spędzony z rodziną i najbliższymi, jednak dla każdej pani domu jest to równoznaczne z wielkimi porządkami świątecznymi. Nie każdy jednak je lubi, a już nie każdy wie od czego zacząć. W przypadku dużych domów warto już wcześniej zaplanować porządki, by nie tylko rodzina, a także dom, był gotowy na spędzenie wspólnych świąt. Od czego najlepiej zacząć? Które pomieszczenie wymaga największej uwagi?

 

Kuchnia, czyli jak wysprzątać serce domu?

Jednym z głównych pomieszczeń w domu, na jakie należy zwrócić uwagę, jest kuchnia. Nie tylko bowiem będzie ona miejscem spotkań, ale przede wszystkim to w niej odbywają się wszelkie kulinarne przygotowania do świąt. Dlatego tak ważne jest, by jako pomieszczenie była ona czysta i w pełni sprawna. Sprzątanie kuchni wymaga strategicznego zamysłu i wykorzystania wielu konkretnych specyfików. W zależności od posiadanych sprzętów i blatów, ważne by wykorzystać środek oraz czyścić w ten sposób, by nie doszło do niszczenia czy jakichkolwiek uszkodzeń mechanicznych. Z drugiej jednak strony niektóre sprzęty, takie jak piekarnik wymagają większego nakładu pracy i silniejszych środków. 

 

Zazwyczaj czyszczenie piekarnika wiąże się z pozbywaniem się tłustych osadów lub zaschłych resztek, zgromadzonych w trudno dostępnych zakamarkach. Z tego powodu warto skorzystać z mocniejszej chemii, która bez problemu upora się z problematycznym zabrudzeniem. Niektóre elementy kuchenne nie można jednak wyczyścić mechanicznie. Jeśli posiada się w domu zmywarkę, należy liczyć się z tym, że zabrudzenia znajdują się również w takich miejscach jak przewody wewnętrzne. Dlatego czyszczenie zmywarki do naczyń wymaga użycia dedykowanych środków. Za ich pomocą można wyczyścić nawet niewidoczne elementy zmywarki, zapewniając jej czystość i sprawność, na święta, gdy będzie najbardziej potrzebna. Swoją drogą przed świętami warto jest zrobić zapas środków, jakimi są tabletki do zmywarki. Dzięki temu uniknie się sytuacji w której, zamiast spędzać czas z rodziną, spędza się go nad zlewem. Jak kuchnia będzie już lśnić, za co zabrać się w drugiej kolejności?

 

Porządki całego mieszkania

Kolejne pomieszczenia wymagają innego nakładu pracy. Warto dobrze wysprzątać łazienkę, czy też zadbać, by salon nie był pozbawiony śladu kurzu. Przy tej okazji można również zaplanować odpowiednie rozmieszczenie świątecznych ozdób. Dzięki temu podczas sprzątania można skutecznie wprawić się w świąteczny nastrój. Warto również pamiętać, by po każdym sprzątaniu umyć podłogę. Mycie podłogi w zależności od pokrycia, wymagają stosowania innych środków czyszczących. Można pokusić się również o jej pielęgnację, dzięki używaniu środków z dodatkami pielęgnującymi dedykowaną powierzchnię. Na sam koniec, tuż przed świętami, warto pozbyć się zapachu środków chemicznych przez wywietrzenie pomieszczeń i użyciu Glade by Brise. Przez to dom będzie świeży i pachnący, a przede wszystkim gotowy na święta.

Kontakt