Witaj w Clineo! Czego dziś potrzebujesz?
Infolinia: 505 806 892 Wysyłka już w 24h Koszt dostawy już od 8,60zł
Szanowni Państwo, w związku z ograniczeniami epidemicznymi oraz dużą ilością zamówień, które spływają do naszego sklepu w ostatnim okresie czas przygotowania towaru do wysyłki może wydłużyć się do 3 dni roboczych. Prosimy o wyrozumiałość i przepraszamy za wszelkie utrudnienia. Zespół Clineo.pl

Specyfiki, które pomogą Ci w domowych obowiązkach

2021-01-07
Specyfiki, które pomogą Ci w domowych obowiązkach

Sprzątanie w domu może być przyjemne, jeśli tylko znajdziesz produkty, które Ci je ułatwią. Przygotowaliśmy poradnik, w którym wskażemy Ci chemię domową dostępną w Clineo, pozwalającą na zawsze zapomnieć o szorowaniu czy smugach.

 

Czyszczenie podłóg – jakie preparaty wybrać?

Zacznijmy od mycia podłóg. Istnieje mnóstwo różnych preparatów, które pomagają zadbać o tę część domu, jednak często zdarza się, że zupełnie się one nie sprawdzają, a co gorsza potrafią uszkodzić strukturę materiału podłogowego. Jakie błędy możesz popełniać przy wyborze? Przede wszystkim na początek zwróć uwagę na to, do jakiego rodzaju obicia podłogowego przeznaczony jest konkretny płyn. Istnieją odrębne produkty do drewna, paneli czy parkietu i warto trzymać się zaleceń producenta. Jeśli Twoja podłoga wyłożona jest panelami, możesz wybrać np. płyn do czyszczenia i konserwacji paneli Agata, który nie tylko myje podłogę, ale także pozostawia warstwę ochronną. W przypadku drewna, skorzystaj np. z pasty do podłogi Buwi. Istnieje także wiele produktów nabłyszczających, które dają rewelacyjny efekt, ale musisz uważać podczas ich użytkowania. Jeśli wykorzystasz ich za dużo, podłoga może stać się śliska i niebezpieczna, szczególnie, jeśli w Twoim domu są dzieci lub zwierzęta.

 

Dobry płyn do szyb to podstawa

Jeśli chodzi o chemię domową, warto także zaopatrzyć się w dobry płyn do szyb. Tego typu preparaty przydają się nie tylko przy myciu okien, ale także podczas czyszczenia luster czy prysznica. Niestety wiele takich specyfików pozostawia smugi, co bardzo demotywuje podczas wykonywania obowiązków. Jednym z produktów, który tego nie robi i znacznie ułatwia mycie szyb jest Clin, który dostępny jest w wielu różnych wariantach zapachowych, np. cytrusowy czy jabłkowy.

 

Specyfiki do zadań specjalnych

Oprócz wymienionych wyżej preparatów, dobrze jest mieć także kilka produktów do zadań specjalnych, m.in. mleczka czyszczące, produkty do armatury oraz specyfik do czyszczenia toalety. Na pewno przyda Ci się także coś do usuwania przypaleń z piekarnika, odkamieniacz oraz produkt pomagający pozbyć się kurzu, który posiada właściwości antystatyczne. Poza tym co wymienione powyżej, w każdym domu bardzo przydaje się płyn uniwersalny Ajax. Jak sama nazwa wskazuje, to produkt do wszystkiego, dzięki któremu zetrzesz kurze, umyjesz podłogę, a także wyczyścisz blaty. Zastąpi Ci on wiele różnych produktów, co jest szczególnie przydatne, jeśli nie masz zbyt dużo czasu na sprzątanie.

 

Wybierz odpowiednią chemię domową i ułatw sobie proces sprzątania!

Kontakt